Aj napriek epidemickej situácii v Poľsku, Nemecku i Česku zvládame naďalej importovať vybrané autá v sľúbených termínoch

Najčastejšie dotazy pri dovoze vozidiel

Dovážame vozidlá na Slovensko

V čom ste odlišní od klasického autobazáru?

Hlavne v tom, že nie sme autobazár. Činnosť carforfriend.de bola a je registrovaná v Nemecku vo Werdau / Sasko. Vozidlá, ktoré sú prezentované na poľských webových stránkach a ktoré sú k dispozícii na predaj v Poľsku, sú majetkom nemeckej spoločnosti carforfriend.de. Z tohto dôvodu sú platby v Poľsku vykonávané buď zákazníkom osobne, alebo priamo nami, vďaka čomu môžeme tieto vozidlá ponúkať aj na Slovensku. Všetko je v súlade s legislatívou danej krajiny a EU. Stáva sa tiež to, že do Nemecka predávame niektoré vozidlá z Poľska alebo Slovenska – v takom prípade dbáme na to, aby naša ponuka bola vierohodná. Zdôrazňujeme, že neskrývame históriu vozidiel, nestáčame kilometre, apod. Často predávame automobily pre našich priateľov a rovnako ako s nimi zaobchádzame aj s našimi klientami.

Rok výroby a dátum prvej registrácie – o čo ide?

Nemci buď vôbec alebo len v malom rozsahu hľadia na dátum výroby automobilu. Smerodajný je pre nich dátum prvej registrácie. Podľa čísla VIN môžete u väčšiny vozidiel zistiť skutočný dátum výroby a vozidlá z Nemecka sú preto často ponúkané „umelo“ s novším rokom, a to na základe dátumu prvej registrácie. Dôležité je, že vozidlá s registráciou z prvého štvrťroka budú znateľne lacnejšie oproti ostatným, pretože obchodníci vedia, že v iných krajinách je to iné a napríklad zákazníci v Poľsku sa budú zaujímať o konkrétny dátum výroby. Ak máte akékoľvek pochybnosti, zavolajte nám alebo sa obráťte na svojho predajcu. V každom prípade Vám radi poskytneme údaje týkajúce sa dátumu výroby vozidla, vybavenia či akýchkoľvek ďalších údajov. Desiaty znak vo VIN kóde je väčšinou ročník vozidla, ale pozor – nie vždy! V rokoch 2000 až 2009 sa jednalo iba o čísla 1, 2, 3, atď. Rok 2010 a vyšší je symbolizovaný písmenom A, zatiaľ čo B je pre rok 2011 atď.

Nákup auta z Poľska?

Radi Vám pomôžeme s nákupom auta z Poľska. Naša spoločnosť má pobočky v Poľsku, Nemecku, Švédsku a na Slovensku. Vysnené vozidlo Vám sami doručíme a taktiež Vám pomôžeme s dokumentami a všetkou administratívou súvisiacou s prihlásením vozidla. Nie každý automobil stojí za Vašu investíciu a nemusela by sa Vám vyplatiť, pretože na slovenskom trhu sa vyskytuje množstvo opravených vozidiel po predchádzajúcich nehodách, ktoré boli dovezené z Nemecka či USA. My Vám však pomôžeme s výberom, u nás budete mať istotu, že automobil bude po technickej stránke v poriadku (garantujeme technický stav vozidla) a to je jeden z dôvodov, prečo sme tak úspešní!

Nákup auta zo Švédska?

Švédske modely automobilov sú často odlišné od tých určených pre nemecký trh. Disponujú väčšou výbavou pre zimné klimatické podmienky, sú často lepšie chránené proti korózii a všeobecne švédske automobily vydržia dlhšie než tie nemecké. Naviac Švédi jazdia na diaľniciach oveľa pomalšie než Nemci a svoje vozidlá udržujú v lepšom stave. Ak Volvo, tak jedine cez carforfriend.sk! Venovať sa Vám bude predajca z vyučeného tímu odborníkov disponujúci skúsenosťami a znalosťami potrebnými pre import švédskych vozidiel na Slovensko, do Poľska alebo Nemecka.

Nákup auta z Nemecka?

V Nemecku je stáčanie kilometrov považované za trestný čin a hlavne vďaka tomu je u väčšiny vozidiel garantovaný skutočný stav kilometrov. Ďalším dôvodom je to, že nemecké vozidlá sú pravidelne servisované v autorizačných servisoch s pravidelnými prehliadkami. Opravy sa vykonávajú za použitia originálnych náhradných dielov a vozidlá väčšinou disponujú servisnou knihou s dvoma kľúčmi (pravidelný servis pochopiteľne tiež súvisí s vyššou životnou úrovňou). V Nemecku sú aj omnoho kvalitnejšie cesty, vozidlá sú menej opotrebovávané a skutočnosť je taká, že stav vozidla s daným počtom najazdených kilometrov zodpovedá stavu vozidla s polovičným ojazdením v SR.

Koľko ma bude stáť dovoz auta zo Švédska na Slovensko?

Celková cena za dovoz Vami zvoleného automobilu až k Vašim dverám, osobné prehliadky vozidla a všetka administratíva súvisiaca s jeho prihlásením Vás vyjde na 1 316 EUR

Aké internetové stránky sa používajú na vyhľadávanie auta zo Švédska?

www.blocket.se alebo www.bytbil.se

Prosím, majte na pamäti, že ukazovatele najazdených kilometrov sú inzerované vo švédskych míľach (1 švédska míľa je 10 kilometrov).

Aké internetové stránky sa používajú na vyhľadávanie auta v zahraničí?

Německo – www.mobile.de a www.autoscout24.de

Poľsko – www.olx.pl, www.otomoto.pl, www.allegro.pl

Je možné doviesť auto z Holandska, Talianska či zo Španielska?

Áno, taktiež sme schopní zaistiť dovoz automobilu z týchto destinácií – naši špecialisti sa dohovoria ôsmimi svetovými jazykmi – cestujeme naprieč celou Európou a dovážame automobily šité na mieru Vám, našim priateľom.

Pre zaregistrovanie automobilu z Nemecka budete musieť predložiť nasledujúce dokumenty:

Originál zahraničného technického preukazu

 • Majiteľ je zodpovedný za to, že vozidlo je spôsobilé k prevádzke na pozemných komunikáciách – pravidelná prehliadka sa musí povinne absolvovať 4 roky po prvej registrácii a následne každé 2 roky.
 • Úradu budete musieť preukázať, že Vaše vozidlo prešlo technickou kontrolou v krajine predchádzajúceho bydliska (originál zahraničného technického preukazu)
Technický protokol a prílohu k technickému protokolu
 • Pokiaľ je vozidlo staršie ako 4 roky, tak budete vyzvaní doložiť protokol o technickej prehliadke a prílohu k technickému protokolu
Potvrdenie o registrácii z iného členského štátu EU
 • Miestnemu úradu budete musieť taktiež preložiť osvedčenie o pôvodnej registrácii cestného vozidla (malý technický preukaz)
Protokol o evidenčnej kontrole
 • Nesmie byť starší ako 14 dní
Zelenú kartu
 • Jedná sa o medzinárodný doklad o platnosti povinného ručenia daného vozidla
Doklad o zaplatení DPH
 • Týka da vozidla, ktoré má najazdené menej ako 6 000 km
 • A v prípade, že nebolo v prevádzke dlhšie ako 6 mesiacov
V zemi, v ktorej vozidlo zakúpite, by ste nemali platiť DPH (v prípade, že by ste v krajine pôvodu zakúpili s DPH, tak máte nárok na vrátenie peňazí, pretože daň sa hradí len 1x)

Osobné doklady – doklad totožnosti
 • Platný občiansky preukaz či cestovný pas
Živnostenský list
 • V prípade, že o registráciu žiada fyzická osoba – podnikateľ
Výpis z obchodného registra
 • V prípade právnickej osoby
Plnú moc
 • Slúži k zastúpeniu majiteľa inou osobou

Poradíte mi s výberom osobného automobilu?

Áno, spýtame sa Vás niekoľko otázok, aby sme Vám boli schopní zaistiť tie najlepšie služby a spokojnosť. Budeme sa Vás pýtať otázky typu: Prečo zrovna tento automobil? Kde ho budete používať? Koľko ľudí bude dané vozidlo využívať? Koľko kilometrov zhruba najazdíte? Ďalej sa Vás budeme pýtať, ktorá značka alebo model je pre vás najvhodnejší, či akú čiastku ste schopní investovať.

Prečo nám môžete veriť a prečo by ste mali kúpiť auto cez internet?

Minulý rok sa nám podarilo predať stovky osobných automobilov a naša spoločnosť neustále rastie. Na automobilovom trhu sa pohybujeme roky, spolupracujeme s radom autobazárov a taktiež máme prístup na aukciu ojazdených vozidiel. Na prvom mieste je pre nás Vaša spokojnosť – na základe Vašich preferencií a požiadaviek od nás obdržíte tri ponuky, ktoré by mali spĺňať Vaše očakávania (radi Vám pošleme okrem fotografií aj VIDEO prehliadku vozidiel). Než Vám vozidlo bude predané, bude dôkladne skontrolované a prispôsobené Vašim individuálnym potrebám. Pre nákup vozidla využívame Vaše peniaze, ale môžeme za Vás zaplatiť dopredu aj my – v tomto prípade Vám budeme účtovať 3% z danej čiastky v prípade, že budete automobil následne hradiť v hotovosti či bankovým prevodom alebo 4%, pokiaľ sa rozhodnete pre úver cez bankovú či leasingovú spoločnosť (a to z čiastky, ktorú sa rozhodnete vziať na úver).

Ste schopní zaistiť aj financovanie vozidla z Nemecka či Švédska?

Áno, spolupracujeme s najväčšími finančnými inštitúciami v SR, cez ktoré pre Vás môžeme zaistiť financovanie Vami zvoleného automobilu.

Hodnotenie zákazníkov

Lukáš Halata

Dlouho jsem vybíral auto na našem trhu. O značce i typu jsem již měl jasnou představu. Než jsem se rozhoupal tak všechny auta přicházející v úvahu byly pryč. Oslovil jsem tedy pár firem na dovoz auta z Německa. Jednak proto že nemám čas jezdit přes celé Německo a druhý problém je moje jazyková vybavenost. V neposlední řadě i technická stránka věci kdy je potřeba auto zkontrolovat. Pán Horák z carforfriend.cz byl nejrychlejší co se týče odpovědi. Ta přišla prakticky hned po odeslání poptávky. Po pár mailech jsme vybrali vhodné auto kde mne pán Horák ujistil že auto vypadá v pořádku a také proběhne kontrola jejich technikem. Poté už to běželo jako na dratkach. Komunikace, dovoz, předání i případné změny vše proběhlo k mé velké spokojenosti. Tímto velmi děkuji Panu Horákovi a jeho týmu.

Pavel Berka

Využil jsem možnosti individuálního dovozu auta z DE. Byly mi poskytnuty nabídky vozů dle mých požadavků na vůz a pak už to jen frčelo. Rychlost, profesionalita a kvalita služeb. Děkuji za dovoz krásného auta této firmě a zvláštně panu Tomáši Horákovi. Pokud váháte, tak doporučuji 🙂

Břetislav Bádal

Jsem tak trochu v životě střelec. Když něco chci jdu do toho po hlavě. Auto jsem si vybral sám v Německu. Při řešení situace jak auto dopravit do ČR jsem využil služby Car For Friend. Dost mě překvapil přístup a slušnost pana Horáka a jeho polského kolegy. Byla to trefa do černého, auto je v naprostém pořádku a cena s kompletním zajištění dopravy včetně vyřízení veškerých papírů, dle mého soudu naprosto korektní. Manželka si došla jen pro velký TP a čísla . Tak že tím děkuji firmě Car For Friend

Otakar Curda

Výborná komunikace, rychlá reakce a skvělý servis. Co jsme si domluvili, to platilo - vůz byl dovezen z Německa přesně dle dohody. Vřele doporučuji, pokud hledáte přepravu vozů že zahraničí.